Dernek Genel Merkezimizi Gerçek Bir Pasif Ev’e Taşıyoruz

Ankara Etimesgut ilçesinde 250 m²’lik 3 katlı bir konut. Uygulamalarına devam edilmekte olan bu proje inşaat bitiminde Pasif Evler ‘in EnerPHit (tadilat) kategorisinde Alman Pasif Ev Enstitüsü tarafından sertifikalandırılacaktır. Uygulanan yüksek yalıtım ve entegre edilen çevreci teknolojiler ile hedef, bu konutu tamamen şebekeden bağımsız sıfır enerji ile işletilen, Avrupa Birliği’nin nZEB (Nearly Zero Energy Buildings) konseptine örnek bir yapı haline getirmek.

 

sepev-pasif-ev

Bu tadilatların ardından bina; 7/24 monitör edilerek enerji tasarrufu ve yenilenebilir enerji üretimi takip altında tutulacak ve aynı zamanda yüksek performanslı malzeme / teknolojilerinin sergileneceği, derneğimiz; SEPEV’in (Sıfır Enerji ve Pasif Ev Derneği) ‘de genel merkezi olarak eğitim faaliyetlerini sürdüreceği bir kullanıma dönüştürülecektir.

Projenin sahibi ve mimarı Türkiye’nin ilk pasif ev projelerine imza atmış olan Pasif Ev Tasarımı ve sertifikasyonu konusunda uzman Ekho Mimarlık.

Proje birçok sponsorun desteğiyle hayata geçirilmektedir.

Proje sponsorları:

AUSTROTHERM – Isı Yalıtımı Sponsoru

austrotherm

Austrotherm, ısı yalıtım malzemeleri ve dış cephe profilleri alanında uzman üretici olarak, yüksek kalite ve yenilikçilik ilkelerini benimsemiş, sektöründe Avrupa’nın en önde gelen kuruluşlarından biridir. Projenin ısı yalıtımı Austrotherm Türkiye’nin sponsorluğuyla yapılmaktadır. Projede Austrotherm’in yüksek yoğunluklu ısı yalıtım levhaları kullanılmaktadır. Bodrum temel duvarlarında, bodrum zemininde, dış cephe duvarlarında ve çatı zemininde 25cm’e kadar EPS ısı yalıtım levhası uygulanmaktadır. Uygulamanın ana özelliği Türkiye’deki diğer ısı yalıtım uygulamalarından farklı olarak levhanın tek parça olarak üretilmiş olmasıdır.

www.austrotherm.com.tr

REHAU – Yerden Isıtma-Soğutma/Pencere Sponsoru

REHAU binalar ve enerji, su ve altyapı sorunları için Avrupa’nın önde gelen üreticilerine yenilikçi polimer bazlı çözümler sunmaktadır. Projenin yerden ısıtma-soğutma sistemlerinin ve pencerelerinin sponsorluğunu enerji verimli yapıların tercihi REHAU üstlenmektedir. Binada REHAU GENEO üç camlı, üstün yalıtımlı pencereler kullanılmaktadır.

www.rehaupencere.com

REYNAERS ALUMINIUM – Dış Kapı Sponsoru

reynaers-aluminium

Avrupa’nın lider kuruluşları arasında yer alan Reynaers Alüminyum, enerji verimliliği ve çevre için sorumluluk alma anlayışıyla faaliyet göstermektedir. Giriş kapısı Reynaers Aluminium tarafından üretilen Passive House Institute sertifikalı kapı profilleri kullanılarak sponsorluk kapsamında tamamlanmaktadır.

www.reynaers.com.tr

BTM – Su Yalıtımı Sponsoru

btm

BTM, dünyada yalıtım sektöründe kabul görmüş yerel ve uluslararası standartlarda ve kalitede üretim yapan, hizmet veren, lider bir firmadır. Binanın tüm su yalıtımı ve çatı kaplama malzemeleri BTM Yalıtım sponsorluğunda sağlanan ürünlerle yapılmaktadır. Temel duvarları için BTM Likit Su Yalıtımı; çatı yalıtımı için ise BTM Su Yalıtım Membranı kullanılmaktadır.

www.btm.co

AKG GAZBETON – İç Mekan Isı Yalıtımı Sponsoru

akg-gazbeton

AKG Gazbeton, ısı yalıtımlı, hafif, yanmaz ve deprem güvenliğini sağlayan, blok ve donatılı ürünler ile Minepor Yalıtım Plağı üreten; sektöre üstün özelliklerde gazbeton ürünler sunan bir firmadır. Binanın dışarıdan eps ile yalıtım yapılamayan yerlerinde, iç mekan duvarlarına A1 sınıfı hiç yanmaz minepor uygulanmaktadır.

www.akg-gazbeton.com

jotun-logo

JOTUN – Boya Sponsoru

Jotun, dünyanın lider boya üreticilerindendir. Türkiye çapında 200’ü aşkın Multicolor Centre ile inşaat boyaları, endüstri boyaları, toz boyalar, deniz boyaları ve yat boyaları pazarlarında hizmet vermektedir. Binanın boyası Jotun sponsorluğuyla yapılmaktadır.

http://www.jotun.com/tr/tr/

zehnder-logo

ZEHNDER – Havlupan Sponsoru

Zehnder, Avrupa’da ve dünya çapında sağlıklı, konforlu ve enerji verimi yüksek iç iklimlendirme çözümleri sunan bir firmadır. Binanın havlupanlarını Zehnder sağlamaktadır.

http://www.zehnder.com.tr

PRO KLIMA – Sızdırmazlık Sponsoru

Pro Klima ısıtma, soğutma ve havalandırma konusunda uzman bir firmadır. Binanın sızdırmazlığı Pro Klima sponsorluğuyla gerçekleştirilmektedir.

http://www.proklima.hr/en/

Proje hala inşaat aşamasında olduğundan gerekli malzeme kalemleri için sponsorluk görüşmeleri devam etmektedir. Projeye malzeme veya teknolojilerinizle destek olmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Category

Tüm Projeler

Tags
akg gazbeton, AUSTROTHERM, btm, delta-doerken, ekho, pasif ev, pasif ev ankara, rehau, sepev, sıfır enerji ve pasif ev derneği

 

Ankara Etimesgut ilçesinde 250 m²’lik 3 katlı bir konut. Uygulamalarına devam edilmekte olan bu proje inşaat bitiminde Pasif Evler ‘in EnerPHit (tadilat) kategorisinde Alman Pasif Ev Enstitüsü tarafından sertifikalandırılacaktır.

 

Uygulanan yüksek yalıtım ve entegre edilen çevreci teknolojiler ile hedef, bu konutu tamamen şebekeden bağımsız sıfır enerji ile işletilen, Avrupa Birliği’nin nZEB (Nearly Zero Energy Buildings) konseptine örnek bir yapı haline getirmek.